O Vanite

Internetový obchod VANITE.cz vám nabízí vlastní autorské práce z oblasti bižuterie, bytových dekorací, květinových aranžmá a mnohé další. Dále vám nabízí široký sortiment výtvarných a dalších materiálů pro vaší vlastní tvorbu. Jedná se zejména o potřeby pro floristy, svíčky, stuhy, bižuterní komponenty a korálky. Pokud chcete v našem obchodě nakupovat čtěte pozorně Obchodní podmínky.

Co je Vanite?

Kreativní studio VANITE které reprezentuje Jitka Rejnová, se zabývá výrobou autorských šperků, kumihimo technikou, decoupage a dalšími výtvarnými technikami. Další nezanedbatelnou součást tvoří dekorace a aranžmá ze živých i sušených květin a aranžmá za použití netradičních materiálů. Veškeré výrobky jsou ručně zpracované dle vlastních autorských návrhů.

Proč Vanite

Dlouho jsem přemýšlela o novém názvu pro svoje webové stránky. Měl by co nejvěrněji vystihovat a obsáhnout celou mojí tvorbu. Nápadů bylo spousty, ale stále to nějak nebylo ono. Slova přejatá z cizích jazyků byla příliš krkolomná nebo špatně zapamatovatelná. České výrazy, které by přicházely v úvahu, již byly použité nebo nebyly vypovídající. Až mě napadlo VANITE – francouzsky marnivost. A to bylo to pravé. Každá žena či dívka je tak trochu marnivá, chce se zalíbit, zaujmout. Hledá stále něco nového, lepšího, slušivějšího, zářivějšího….něco co ta druhá nemá. Marnivost, v tom dobrém slova smyslu, vyjadřuje naší touhu po krásnu, originalitě a seberealizaci. VANITE neboli marnivost se přesně hodí na mojí tvorbu autorských šperků a květinových dekorací, které jsou všechny dělány jako jedinečný nenapodobitelný originál. Neváhejte a vstupte do světa plného barev, květin, korálků a vůní, do kouzelného světa VANITE.