Voňavý vánoční cop

Voňavý vánoční cop

Voňavý vánoční cop

Při výrobě věnců vždy zbyde ústřední silná větev, která se nedá na nic využít. Napadlo mě, použít jí jako základ pro vázaný cop z chvojí. Cop můžete použít na zavěšení na dveře místo tradičního věnce.

Materiál:

Silnější jedlová větev
Jedlové, tújové a jalovcové chvojí
Slaměné ozdoby
Sušená jablka, pomeranče a citróny
Menší snítka červeného ruscusu
Červené lýko
Vázací drát, tavná lepicí pistole, štípačky, zahradnické nůžky

Postup:

  1. Z chvojí si nastřiháme větvičky o délce cca 10-15 cm.
  2. Vázací drát připevníme ke spodní části větve a začneme navazovat chvojí. Nejprve přiložíme směs větviček, jako pokračování délky větve a omotáme drátem. Pak střídavě přiložíme větvičky na jednu stranu, připevníme a pak na druhou stranu a opět připevníme drátem.  Takto pokračujeme po patrech až k horní části ústřední větve. V dolní části používáme kratší větvičky, směrem vzhůru delší, zakončíme přivázáním kratších větviček v horní části.  Aranžmá bude z jedné strany ploché, aby mohlo dobře ležet na dveřích. Větvičky budou připevněné pouze po stranách a v horní části. Toto musíme po celou dobu práce kontrolovat, aby nám větve nezklouzly i na zadní stranu.
  3. Drát pevně zajistíme a uštípneme.
  4. Aranžmá otočíme a z drátu vytvoříme očko na zavěšení.
  5. Ruscus rozdělíme na kratší větvičky a vlepíme mezi větve.
  6. Přilepíme sušené ovoce a slaměné ozdoby.
  7. Z lýka vytvoříme mašli, uprostřed jí převážeme drátem. Přes drát můžeme převázat kratší kus lýka. Mašli přichytíme do horní části aražmá, tak aby zakryla úvazek z drátu.

Projekt pro vás připravila Jitka Rejnová – www.vanite.cz