Svícen Lukrecie

Svícen Lukrecie

Svícen Lukrecie

Lukrecie ze známého italského šlechtického rodu Borgia. Krásná, trochu záhadná žena. Vražedkyně nebo oběť? Na tom se historici stále nemohou dohodnout. V každém případě mě její osud inspiroval k vytvoření luxusního elegantního svícnu. Je v trochu netradičních barvách, kde vedle zlaté převažuje černá. Určený všem, kteří chtějí mít na své štědrovečerní tabuli moderní aranžmá. Navíc vám tento svícen spolehlivě vydrží i na další vánoce, pouze si u něj vyměníte svíčky. Tím je vyvážena jeho poněkud dražší vstupní cena.

Materiál:

Plechová miska 34×23 cm

Aranžovací hmota na suché rostliny (šedivá)

Bělený sisal

2 vysoké černé svíčky se zlatým žíháním

3 bílé látkové růže

1 látková zlatá vánoční hvězda

2 snítky zlatého umělého kapradí

Zlatá mřížkovaná stuha cca 1 m

6 černých peříček

3 černé skelety listů

Sekaný aranžérský drátek silnější

Tavná lepicí pistole, nůžky, nůž, svíčka, zápalky nebo zapalovač, štípačky

 

Postup:

  1. Z aranžovací hmoty vyřízneme nožem obdelník, tak aby se nám vešel do misky. Výška bude asi o 3 mm nižší než je okraj misky. Hmotu přilepíme tavnou pistolí. Lepit nemusíme, pokud nebudeme svícen nikam přenášet.
  2. Celý povrch hmoty zaplníme sisalem.
  3. Z drátku si uštípneme 6 kousků dlouhých cca 7 cm. Drátky nahřejeme nad svíčkou a vpíchneme do svíček. Do každé svíčky 3 kusy drátku. Svíčky zapíchneme do hmoty do prostředka mísy a zajistíme lepicí pistolí.
  4. Ze stuhy si vytvoříme mašli, kterou uprostřed převážeme drátkem. Jeden konec obmotáme kolem druhého a uštípneme. Druhý konec necháme delší na zapíchnutí do hmoty. Stuhu vpíchneme mezi svíčky mírně šikmo.
  5. Kapradí vpíchneme do hmoty, tak aby přečnívalo přes okraj misky v zadním levém rohu a lehce přilepíme tavnou pistolí k misce.
  6. U růží si zkrátíme stonky na cca 6 cm a vpíchneme do hmoty kolem levé svíčky.
  7. Vánoční hvězdu rovněž zkrátíme a vpíchneme do hmoty v pravém předním rohu.
  8. Celé aranžmá dozdobíme skelety listů a peříčky. Oboje přilepujeme tavnou pistolí.