Rozkvetlá vrba aneb jarní věneček za pár kaček

Rozkvetlá vrba aneb jarní věneček za pár kaček

Rozkvetlá vrba aneb jarní věneček za pár kaček

Přemýšlela jsem, jak vyrobit netypické jarní aranžmá, které by nebylo příliš drahé a náročné na materiál. Při návštěvě Hornbachu mně padly do oka drobné kvítky bílých modřenců. Na zahrádce jsme ostříhali kroucenou vrbu a při procházce v lese nasbírali mech. Teď už stačilo pustit se s elánem do práce.

Cibuloviny mají tu výhodu, že dokáží čerpat všechny živiny z cibule a nemusí být nutně zasazené v zemi. Po použití věnečku zasadíme cibulky na zahrádku nebo do květináče.

Materiál:

 • Větvičky kroucené vrby (použít se může i obyčejná vrba, bříza apod.)
 • Asi 10 cibulek bílých modřenců (nebo jiné drobné cibuloviny)
 • Mech
 • Vázací drát
 • Kousek zelené atlasové stužky
 • Nůžky, štípačky

Postup:

 1. Z větviček si začneme stáček věnec. Z počátku to jde poněkud obtížněji, takže si na několika místech můžeme pomoci vázacím drátem a větvičky k sobě svázat.
 2. Když máme vytvořený základ, stáhneme ho na třech místech vázacím drátem, aby se nám při dalším tvoření nerozpadl. Případné pomocné úvazky, viz. bod 1, odstraníme.
 3. Na takto připravený základ přidáváme další větvičky. Vážeme je trochu volněji, abychom mezi ně mohli vkládat mech a cibulky.
 4. Ze stuhy si vytvoříme očko na zavěšení věnečku.
 5. Kousky mechu zasuneme mezi větvičky po celém obvodu věnce. Mech před použitím mírně navlhčíme.
 6. Cibulky očistíme a opatrně vsuneme mezi větvičky. Přesahující větvičky můžeme ponechat volně okolo věnce nebo je zastrčíme do základu, případně odštípneme, dle vlastního vkusu.