Vosí královna

Ketlovany nahrdelnik Vosi kralovna

Vosí královna

Náhrdelník, který si můžete vzít k letním šatům, jeansám, ale i k elegantnímu kostýmku do práce. Náhrdelník, který se přizpůsobí vašemu oblečení a bude vždy vypadat krásně. Náhrdelník, který podtrhne váš šarm.

Materiál:

14 skleněných nepravidelných velkých žlutých korálků o délce 15 mm
28 černých rokajlových korálků s větší dirkou
6 skleněných černých mačkaných korálků kulatých se vzorem průměr 8 mm
2 zlaté kroužky
1 zlatá karabinka
20 zlatých ketlovacích jehel (drátek s očkem)
Štípačky, bižuterní kleště s plochými hroty, ketlovací kleště s kulatými hroty

Postup:

  1. Na ketlovací jehlu navlékneme rokajl, žlutý velký korálek a opět rokal. Nad druhým rokajlem ponecháme asi 8 mm a přebytečný drátek uštípneme. Ketlovacími kleštěmi s kulatými hroty vytvoříme na drátku očko. Drátek vyhneme těsně nad korálkem do strany. Kleštěmi ho chytneme na konci a přes kulatý hrot vytvarujeme očko. Takto vytvoříme 14 komponentů.
  2. Stejným způsobem vytvoříme 6 komponentů pouze s černým kulatým korálkem.
  3. Začneme spojovat jednotlivé komponenty tak, že kleštěmi vyhneme očko do strany a zavěsíme do druhého očka. Opět uzavřeme. Spojujeme k sobě vždy dva komponenty se žlutým korálkem, poté komponent s černým korálkem a opět dva komponenty se žlutým korálkem. Takto postupujeme až do konce.
  4. Na závěr připojíme kroužky a do jednoho z nich přidáme karabinku.

Náhrdelník na obrázku má délku 46 cm. Pokud chcete mít náhrdelník delší nebo kratší, vytvořte podle toho příslušný počet komponentů. Jen nezapomeňte na jejich pravidelné střídání.