Vévodkyně

Vévodkyně

Vévodkyně

Podzimní a především zimní období je plné společenských událostí, od návštěvy divadel a klasických koncertů počínaje a různými plesy, bály a tancovačkami konče. Přestože v současnosti není trendy chodit na společenské události ve večerním oblečení a klidně si i do Národního divadla vyrazíme v džínách, myslím, že mnozí z nás uznávají staré zavedené hodnoty a na takovéto události se patřičně obléknou a nafintí. Kde jinde se pochlubit krásnými večerními šaty, slavnostní plesovou róbou nebo výraznými nápadnými šperky?

Materiál:

2 otočky náramkového paměťového drátu
16 kovových korálků s leskou povrchovou úpravou a kroužkem s očky (korálky již nemusíme naketlovávat na nýty) – zkratka KK
Větší jemně fialový rokajl – zkratka FR
Menší stříbrný rokajl – zkratka SR
Štípačky, ketlovací kleště s kulatými hroty, bižuterní kleště s plochými hroty

Postup:

  1. Uštípneme si dvě otočky paměťového drátu, každá otočka by měla o něco přesahovat kruh, abychom mohli udělat zakončovací očka a náramek nám pak neodstával.
  2. Na koncích drátů vytvoříme ketlovacími kleštěmi očko. Drátek uchopíme na konci a přes kulatý hrot ho otočíme.
  3. Začneme navlékat na jeden drát v pořadí FR, SR, FR, KK, FR, SR, FR, SR, FR, SR, FR, KK. Pak opět navlékáme na střídačku 4 FR a 3 SR a KK, opakujeme dokud nenavlékneme poslední KK a zakončíme FR, SR, FR.
  4. Pak úplně stejně navlékáme druhý drát, vždy navlékneme rokajl, provlékneme očkem KK, který je již navlečený na prvním drátu, a tak pořád dokola.
  5. Zakončíme vytvořením oček.

Takto zhotovený náramek nemusíme opatřovat žádným zapínáním. Paměťový drát je sám o sobě velmi pevný a drží na ruce. Jen musíme dávat pozor při svlékání saka nebo kabátu, abychom si ho nestáhli z ruky. Pokud bychom přeci jen chtěli zapínání vytvořit, doporučuji zakoupit magnetické, které se dobře zapíná. Pak bychom očky na paměťovém drátu protáhly kroužek, na ten bychom zavěsili zapínání. To samé bychom zopakovali na druhé straně náramku.

 

Projekt pro vás připravila Jitka Rejnová – www.vanite.cz