Smaltíci a jejich využití

Rozlišovače na skleničky Pejsek a kočička

Smaltíci a jejich využití

Smaltované přívěšky neboli smaltíci Vyrábějí se v různých velikostech, tvarech a barevném provedení. Úplně nejjednodušší využití je pověsit je na afroháček nebo na voskovanou šňůrku či kůži a máte hned plno parády pro malé i ty větší slečny. Krásně vypadají také položené na nožce vinné skleničky nebo na klíčích či mobilu. Práce s přívěšky je velmi jednoduchá, jsou větší, nekutálí se a také se nedají tak snadno spolknout. Z toho důvodu s nimi mohou pracovat i menší děti. Stačí jen popustit uzdu fantazii, vyplenit nějaký korálkový obchod a hurá na to….

Smaltované přívěšky neboli smaltíci

V nabídce korálkových obchodů  a obchodů s výtvarnými potřebami se začínají objevovat tyto krásné přívěšky. Jejich pořizovací cena je poněkud vyšší. Při rozhodování se, zda do tohoto sortimentu investovat, musíme mít na paměti, že smaltík nemusí doprovázet již žádný další materiál, který by cenu konečného výrobku zvyšoval. Stačí dva afroháčky nebo kousek voskované šňůrky a ze smaltíku máme krásné náušnice či náhrdelníček za pár korun. Smaltíci jsou sami o sobě výrazné a dominantní. Vyrábí se celá škála barev, tvarů a provedení. Různá zvířátka či pohádkové postavičky pro děti, květiny pro ženy a mladé dívky, ale i různé pirátské vlajky, kolty, kytary apod. pro ty, kteří hledají něco extravagantního a vyjímečného.

Pár fotek pro vaší inspiraci

Náhrdelník Žabí král – drobný náhrdelní pro malé princezny s nádherným precizně vyrobeným smaltíkem ve tvaru žabky. Vlastní náhrdelník je vyrobený technikou kumihimo, která je poněkud obtížnější. Nicméně přívěšek můžete zrovna tak zavěsit na kousek kůže či voskované šňůrky.

Žabí král
Žabí král

Náušnice Betty Boop a Mickey Mouse – nejjednodušší využití smaltíků. Zavěste je na afroháček a raz dva máte krásné náušničky.

Přívěšek Dalmatin – kroužek a smaltík, to je vše co potřebujete k vytvoření přívěšku na klíče, mobil, tašku nebo batoh. Pokud chcete mít přívěšek bohatší, stačí použít ketlovací nýt, navléci na něj vybrané korálky, barevně ladící se smaltíkem. Ketlovacími kleštěmi na konci jehly vytvoříme očko a rovněž zavěsíme na kroužek.

Přívěšek Dalmatin
Přívěšek Dalmatin

Rozlišovače na vinné skleničky Ona a On – prstýnkový paměťový drát, trocha rokajlových korálků a smaltíci. Kroužek se jednoduše navlékne na nožku vinné skleničky a smaltík leží na její základně. Rozhodně si pak svojí skleničku nespletete :-)

Rozlišovače na skleničky Ona a on
Rozlišovače na skleničky Ona a on

Náušnice Svatební květ – zatímco výše byly ukázky veselých hravých smaltíků, určených spíše dětem či velmi mladým dívkám, zde uvádím pro příklad, překrásný smaltovaný bílý květ. Konkrétně tyto náušnice jsem vyráběla na zakázku jedné nevěstě na svatbu, takže to byl skutečný svatební květ, který důstojně doladil a zvýraznil krásu mladé nevěsty. Takovéto náušnice si směle můžete vzít do práce ke kvalitnímu kostýmku či do divadla nebo na ples k nějakým nádherným plesovým šatům.

Svatební květ
Svatební květ

Projekt pro vás připravila Jitka Rejnová – www.vanite.cz