Palčáky

Náramek na lanku Palčáky

Palčáky

Sychravé počasí už pomalu klepe na dveře a my budeme vděční za teplé čepice, bundy, šály nebo i šálek horkého čaje, svařáku či grogu. Na pořadu dne bude vše co nás dokáže zahřát a rozehřát. Přesně tak by měl působit náramek s knoflíky ve tvaru palčáků, které jsem objevila v galanterii.

Materiál na náramek o délce 22 cm včetně zapínání:

Červené bižuterní lanko
2 zlaté zamačkávací rokajly
2 zlaté kroužky
1 zlatá karabinka
3 knoflíky ve tvaru palčáků
Asi 30 dřevěných kulatých korálků (záleží na zvolené délce náramku)
Štípačky, bižuterní kleště s plochými hroty

Postup:

  1. Změříme si zápěstí a uštípneme si 2 lanka asi o 8 cm delší než je námi naměřená délka. Je to z důvodu střídavého navlékání korálků, které nám trochu délky ubere a také musíme počítat s délkou na zapínání.
  2. Lanka si srovnáme k sobě, navlékneme zamačkávací rokajl, trochu ho spustíme po lancích cca 1,5 cm a obě lanka rokajlem vedeme zpět. Srovnáme si očko a rokajl kleštěmi zamáčkneme.
  3. Do takto vytvořeného očka zavěsíme kroužek, na který jsem navlékli karabinku. Kroužek uzavřeme. Kroužky vždy otevíráme mírným vybočením do strany nikoli rozbalováním.
  4. Na obě lanka navlékneme po jednom korálku, poté navlékneme korálek na obě lanka a opět po jednom korálku na každé lanko zvlášť. Tento postup opakujeme asi 4x. Končíme korálem navlečeným na obě lanka.
  5. Na obě lanka navlékneme knoflík a korálek, poté korálky na každé lanko zvlášť a opět korálek na obě lanka a knoflík. Postup zopakujeme. Po třetím navlečeném knoflíku už jen zopakujeme navlékání korálků stejně jako v první části náramku. Dáváme pozor, aby knoflíky byly skutečně pěkně ve středu náramku.
  6. Na obě lanka navlékneme zamačkávací rokajl a zopakujeme postup z bodu 2. Na očko navlékneme kroužek.

 

Projekt pro vás připravila Jitka Rejnová – www.vanite.cz