Kaštánek

Podzimní věnec Kaštánek

Kaštánek

Podzimní věnec vytvoření z nejkrásnějších plodů podzimu. Krásné leské kaštany, lýko a stuha, to je jediný materiál, který budeme k tvorbě aranžmá potřebovat. Stačí jen vyrazit na procházku a nasbírat jich plnou tašku.

Materiál:

Slaměný věnec o průměru 20 cm
Větší množství kaštanů
Červené lýko
Asi 3 m oranžové taftové stuhy o šířce 1 cm
Floristický sekaný drátek, štípačky
Párátka, šídlo, tavná lepicí pistole, nůžky

Postup:

  1. Do kaštanů vytvoříme šídlem dirku a lepicí pistolí vlepíme do dírky párátka. Párátka necháme různě dlouhá, abychom je mohli do věnce vpichovat v různých výškách. Nikdy nelepíme kaštany přímo na slaměný věnec, když začnou sesychat, uvolní se a z aranžmá spadnou.
  2. Ze stuhy a lýka si vytvoříme různé mašličky a uprostřed je přichytíme drátkem. Drátek omotáme a kousek necháme jako stonek na vpíchnutí do věnce. Přebytečný drát odštípneme. Jednu mašli uděláme ze stuhy i lýka, bohatší a větší s delšími konci.
    Kaštany hustě vpichujeme po celé ploše věnce. Větší kaštany přímo na věnec a menší na delších párátcích do horní vrstvy, aby nám vznikla pěkná struktura a nikde nebyl vidět slaměný korpus. Mašle různě proplétáme mezi kaštany. Dáváme pozor, aby byl věnec pěkně pravidelný a kulatý.
  3. Z lýka vytvoříme očko na zavěšení věnce,
    Na závěr celou práci zkontrolujeme, eventuelně ještě přizdobíme stuhou, kterou opatrně vpíchneme mezi kaštany, tak abychom si žádný neulomili.  Do pravé dolní části vpíchneme největší stuhu a necháme jí volně viset dolů z věnce. Na taftovou stuhu můžeme přilepit pár malých kaštanů.